Geri


Mehmet Hasan"BARIŞ VE DOSTLUK KÖPRÜSÜ KURMAK İÇİN - OYLARIMIZ KIBRISLI TÜRK HASSAN MEHMET'E"

Kıbrıs'ta Avrupa Parlamentosu seçimleri yaklaşırken Kıbrıslı Türk Hassan Mehmet (Hasgüler) bu seçimlerde bağımsız aday olmaya karar verdi. HASSAN MEHMET Avrupa Parlamentosuna tek Kıbrıslı Türk adaydır. Hassan 1965 yılında Mağusa'da doğdu. Babası Paşaköy'de Annesi ise Sazlıköy'de doğdu. 1988 yılında Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamladı. Ardından Doktora çalışmasını Ankara Üniversitesi Uluslararası ilişkiler dalında sürdürdü. 2001 yılından beridir Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde uluslararası ilişkiler bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Adaylık kararını almasındaki en temel neden Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler arasında dostluk ve barış köprüsü oluşturmaktır. Aşağıda Avrupa Parlamentosuna başvurusunu yaptıktan sonra adaylık nedenlerini açıklamasına ilişkin kısa mesajlar içermektedir:

Avrupa Parlamentosu Seçimlerine Neden Aday Oldum?

"İlk olarak Kıbrıs önümüzdeki günlere yepyeni sorunlarla girmeye hazırlanmaktadır. Kısa zaman önce 24 Nisan 2004 tarihinde Annan planını Kıbrıslılar oyladılar ve bu plan şu anda bir tarafta kabul edilirken bir tarafta kabul görmedi. Bu koşullar altında 22 yıldır Türkiye'de yaşayan bir Kıbrıslı Türk olarak Avrupa parlamentosuna aday olurken

HASSAN MEHMET (Hasgüler)

BARIŞ İÇİN EYLEM İNİSİYATİFİ

Hassan Mehmet'in adaylığını desteklemek için oluşturulan Barış için Eylem İnisiyatifi Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumlardan oluşmaktadır. Bu eylem grubu diğer parti ve adaylar gibi geniş maddi imkanlara sahip değildir. Maddi desteğini tamamen dayanışma yoluyla sağlamaktadır. Bu eylem grubunun başarısı bu harekete gönül veren bireylerin desteğine bağlıdır.

Bu harekete destek vermek isteyenler dostluk ve barış köprüsüne gönül vermiş olacaklardır. Önümüzde çok sınırlı zaman vardır. Bu anlamda Barış İçin Eylem İnisiyatifine sizlerde katılınız. Hassan Mehmet'in mesajlarını daha güçlü iki topluma ulaştırmak için sesimize ses katınız.

İletişim için: Dinos Agiomamitis Antonia Lyra Hassan Mehmet +905365906019

Email:


Geri