Geri


TÜM İŞGALLERE SON - BUSH SAVAŞLARINA HAYIR!

23 Eylül 2006 Cumartesi - İki toplumlu eylem

Eleftheria Meydanı - Saat: 11:30 - ABD ve İsrail Elçilikleri'ne yürüyüş

Global anti-savaş hareketi, 23-30 Eylül 2006 tarihlerindeki eylem haftasına hazırlanarak Irak, Afganistan, Lübnan ve Filistin'in işgaline son verilmesini talep ederek Suriye'ye, İran'a karşı savaş hazırlıklarına karşı çıkıyor. Bu eylem haftası için çağrı, geçen Mayıs ayında Atina'da yer alan 4ncü Avrupa Sosyal Forumu'nda sosyal hareketler genel asamblesi tarafından kabul edilmişti. Eylem haftası 23 Eylül'de ABD ve İngiltere (Manchester) gibi ülkelerde eylemlerle başlayarak, 30 Eylül'de Yunanistan, Türkiye, İtalya, İspanya ve Mısır gibi ülkelerde eylemler doruğa ulaşacaktır.

11 Eylül'deki İkiz Kuleler'e yapılan saldırılardan beş yıl sonra, George W. Bush tarafından ilan edilen sözde "terörizme karşı savaş"ın amaçlarının hiçbirine ulaşılamamıştır.

Halen Afganistan'da tam bir savaş yaşanıyor ve Irak'takinden bile daha kanlı çatışmalarla, başkent Kabil'de intihar saldırıları yer alıyor...

Bush'un ilan ettiği "zafer"den üç yıl sonra Irak'ta bol bol kan akıyor. Yasadışı işgal bu ülkeyi sivil savaşın eşiğine getirmiş ve işgale karşı direniş her geçen gün büyümektedir.

Filistin'de İsrail'in kuşatma altındaki Filistinlilere karşı canice saldırıları devam ederken, Avrupa Birliği'nin ekonomik blokajı, tüm Filistin halkını boğmaktadır.

İsrail'in Lübnan'a karşı savaşı, ABD ile müttefiklerinin 11 Eylül 2001'den bu yana tırmandırdığı emperyalist saldırının son aşamasıdır. İsrail ordusunun Lübnan halkına, sivillere ve çocuklara karşı acımasızlığı, yıkımı ve önceden planlanmış cinayetleri, Bush ile müttefiklerinin "Yeni Orta Doğu"ya yönelik "vizyonu"nu gözler önüne sermiştir.

Bush, Blair ve Ehud Olmert'in savunduğu korkunç dünya budur. Onları durdurmalıyız!

İki toplumlu "Savaşa Hayır Koalisyonu-Kıbrıs" tüm barış aktivistlerini, sivil toplum örgütlerini, öğrenci ve işçi örgütlerini 23 Eylül Cumartesi günü ABD ve İsrail elçilikleri önünde ABD öncülüğündeki savaşlar ve işgallere karşı çıkmak üzere uluslararası savaş karşıtı eylemlere katılmaya çağırır.

"Savaşa Hayır Koalisyonu - Kıbrıs"ın yaptığı çağrıyı şu ana kadar destekleyen ve bu çağrıya imza atan örgütler şunlardır:

İşçi Demokrasisi, Kıbrıs Indymedia, Çevre ve Ekolojik Örgütler Federasyonu, "Anatropi" magazine, YKP Gençlik, Baraka Kültür Merkezi, Sınırı Aşan Eller Kadın Örgütü.


Geri